Ruch drogowy

BEZPIECZNY AUTOBUS - Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Pyrzycach dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli pisemnie, telefonicznie bądź faksem pod numerami telefonów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach: u dyżurnego jednostki Policji tel. 91 577 95 11, bądź u Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego tel. 91 577 95 70, fax. 91 577 95 04. KONTROLĘ AUTOKARU NALEŻY ZGŁOSIĆ Z KILKUDNIOWYM WYPRZEDZENIEM. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących informacja z kilkudniowym wyprzedzeniem pozwala racjonalnie zaplanować siły i środki w dniach, w których nierzadko zgłoszono kilka kontroli autobusów w tym samym czasie.

 

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło projekt „Bezpieczny Autobus”. Na stronie internetowej serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.