Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Mocno spragniony” za kradzież alkoholu odpowie przed sądem

Policjanci z pyrzyckiej jednostki w miniony wtorek w ciągu godziny czterokrotnie interweniowali wobec 60 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna za każdym razem był mocno spragniony i w kolejnych sklepach zatrzymywany był na kradzieży alkoholu. W związku z popełnionymi wykroczeniami odpowie przed sądem.

We wtorek 24.11 pyrzyccy policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego w ciągu godziny interweniowali w czterech sklepach na terenie Pyrzyc. Cztery interwencje niby nic nadzwyczajnego, ale policjanci interweniowali wobec tego samego mężczyzny. 60 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego za każdym razem był ujmowany na kradzieży alkoholu.

Już w pierwszym ze sklepów mężczyzna był tak spragniony, że butelkę z alkoholem otworzył na jego terenie i rozpoczął konsumpcję. Po interwencji policjantów 60 – latek udał się do kolejnego sklepu, gdzie dokonał kolejnej kradzież butelki alkoholu. Policjanci w związku z popełnionym wykroczeniem sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, po czym został wyproszony z terenu sklepu. Jednak pragnienie było tak silne, że mężczyzna wrócił do placówki handlowej, sięgnął po alkohol i otworzył butelkę. Żeby tego było mało po kolejnej interwencji mężczyzna powędrował do jeszcze jednego sklepu, gdzie pokusił się o kradzież butelki whisky.

W tej sytuacji również interwencję podjęli mundurowi, którzy sporządzili obszerną dokumentację dla sądu w celu ukarania mężczyzny. Teraz 60- latkowi za popełnione wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, jednak o tym zadecyduje już sąd.

 

mł. asp. Marcelina Rusin