Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków i jazdę po ich użyciu

Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i przedstawieniem zarzutów dla kierującego i pasażera. Posiadali przy sobie narkotyki, a kierujący dodatkowo kierował po ich użyciu.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie pełniąc służbę w Pyrzycach na jednej z ulic miasta zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu zaczął to przyspieszać to zwalniać. Nerwowe zachowanie kierującego jak i pasażera sprawiło, że zostali oni zatrzymani do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że zarówno 32 - letni pasażer jak i kierowca pojazdu posiadają przy sobie środki odurzające. Mundurowi ujawnili przy nich marihuanę.

Posiadanie substancji zabronionych i charakterystyczny zapach w pojeździe był również powodem do poddania kierującego badaniu testerem narkotykowym na jego nieszczęście z wynikiem pozytywnym. W trakcie kontroli okazało się jeszcze, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z brakiem badań policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a za jazdę pod wpływem środków odurzających prawo jazdy kierującemu. Ponadto podczas czynności w miejscu zamieszkania 32 – latka mundurowi ujawnili również środki odurzające w postaci marihuany. Łącznie zabezpieczono blisko 15 gramów narkotyków. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Teraz 32 i 29 – latek odpowiedzą za swoje czyny przed sądem, grozi im nawet do 3 lat więzienia. Wobec 32 – latka prokurator rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

mł. asp. Marcelina Rusin