Debata społeczna z Seniorami w Brzezinie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna z Seniorami w Brzezinie

W miniony czwartek 28.11 w Brzezinie odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo seniorów”. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach oraz sołtys Brzezin.

Uczestnikami debaty byli seniorzy z terenu sołectwa Brzezin, Ryszewo, Turze z ramienia pyrzyckiej Policji udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach insp. Miłosz Bogdański oraz dzielnicowy gminy Pyrzyce st. sierż. Piotr Pragier. Uczestnicy debaty zadawali pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w domu, w banku, na poczcie i w internecie, oraz aktywnie wzięli udział w dyskusji.

Seniorzy mieli także możliwość zapoznania się z nagranymi sekwencjami filmowymi obejmującymi temat bezpieczeństwa osób starszych w zakresie oszustw metodą "na policjanta", oszustw metodą "na szklankę wody", samotności, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowań ryzykownych przy bankomacie oraz przemocy domowej, mających odzwierciedlenie sytuacji dziejących się w rzeczywistości.

Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne na temat omawianego podczas debaty zagadnienia oraz elementy odblaskowe poprawiające widoczność w postaci toreb sfinansowanych w ramach projektu Starostwa pyrzyckiego „Gotowi do drogi”, który został dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

 

mł. asp. Marcelina Pałaszewska