Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery razy areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Na 3 miesiące do aresztu trafiło czterech mężczyzn zatrzymany przez kryminalnych z Pyrzyc. Mężczyźni w wieku od 22 do 32 lat są podejrzani o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń magazynowych marketów na terenie powiatu pyrzyckiego

Do zdarzeń doszło na początku września. Sprawcy działali w godzinach nocnych na terenie gminy Pyrzyce i Bielice. Dzień po pierwszym włamaniu został zatrzymany 22 – latek, który ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Następnie zatrzymani zostali trzej kolejni, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do kolejnego sklepu i również są już znani pyrzyckim funkcjonariuszom.

Obu włamań dokonali poprzez zerwanie metalowych kłódek. Podczas kradzieży z pomieszczeń magazynowych zabrali napoje oraz alkohol w postaci piwa i wina na łączną kwotę blisko 1400 złotych. Skradziony towar w większości został odzyskany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Postanowieniem sądu najbliższe 3 miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem według kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

mł. asp. Marcelina Pałaszewska

  • Kradzież z włamaniem
  • Kradzież z włamaniem
  • Kradzież z włamaniem