NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WOBEC BEZDOMNYCH! REAGUJ! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WOBEC BEZDOMNYCH! REAGUJ!

Policjanci z pyrzyckiej komendy włączyli się do działań Zima 2018/2019. Sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Możliwe spadki temperatur oraz zbliżająca się zima, stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w trakcie codziennej służby systematycznie sprawdzają pustostany, altany, parki oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Niskie temperatury mogą spowodować, że ich życie i zdrowie może być zagrożone poprzez wychłodzenie organizmu. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, które mieszkają samotnie oraz osoby nietrzeźwe.

Dzielnicowi współpracują w tym zakresie ze Strażą Miejską oraz ośrodkami pomocy społecznej. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy w sposób właściwy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Jeśli posiadamy informację o miejscach gdzie przebywają osoby bezdomne możemy je również zaznaczać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a każde zgłoszenie będzie zweryfikowane przez policjantów.